Japon Hava Yolları, BTC Ödeme Seçeneğinin Geciktiğini Doğruladı.

Peach Aviation başlangıçta Mayıs 2017'de müşterilerin yılın sonuna kadar bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanabileceğini açıkladı. Ancak Aralık 2017'de plan Mart 2018 tarihine ertelendi.

Havayolu, yeni BTC ödeme sistemi ve Japonya'daki hava limanlarında Bitcoin ATM'leri açmayı planladığı kripto para borsası BITpoint Japan ile ortaklık kurdu. Japonya, Nisan 2017'den bu yana ülkesinde Bitcoin'i yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul etti.


Japon yayın şirketi NHK World geçen hafta silinen Peach Havacılık yetkililerini, Japon kripto para borsası sonrasında kripto paranın güvenilirliğini sorgulayan bir makaleyi yayınladı.

Peach Aviation'ın NHK maddesinden sonra BTC ödeme seçeneğiyle takip etmeyeceği söylentilere yanıt olarak, havayolu şirketleri web sitelerinde böyle bir iptali reddetti:


"Bugün, şirketimizde Bitcoin ile uçak bileti satın alma planını geri çeken bazı raporlar var; Ancak, bu firmamız tarafından duyurulan bir şey değildir ve bir gerçek değildir. Şu anda böyle bir hizmet sunmayı hedefleyen başlangıç ​​dönemimizi düşünüyoruz "dedi.


Şeftali Havacılık, uçaklar için ödeme olarak Bitcoin'i ilk kabul eden kişi değil. Temmuz 2017'de AirBaltic, BTC ile uçuşlar satın alma opsiyonunu ekledi. Singapur Havayolları bugün Şubat 5 gibi, Ağustos 2018'de piyasaya sürülecek olan Blockchain tabanlı bir uçuş uygulaması olduğunu duyurdu.


18-02-2018 19:15

Bitcoin